Startpagina Groenten

Meer rendabiliteit met minder water

Dit jaar herinnerde de droogte ons er weer aan hoe essentieel het meest eenvoudige ingrediënt is in de groei van een plant. We hebben het over water. Zonder water is de opbrengst altijd een stuk lager. Te veel geven is dan ook weer niet nodig, want dat verlaagt de rendabiliteit voor de landbouwer. Tal van projecten werken daarom op het optimaliseren van de irrigatie in de groenteteelt.

Het Proefcentrum voor de Groenteteelt (PCG) organiseerde voor alle geïnteresseerde landbouwers de infovergadering ‘Beredeneerd beregenen van openluchtgroenten en aardappelen’. Bij de proefvelden op het PCG informeerden de onderzoekers over een irrigatieproef met courgette. Later werden bij verschillende presentaties toelichting gegeven over de beste irrigatiestrategie.

Irrigatie in courgette

In het kader van het...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Groenten

Hoe plagen in de koolteelt duurzaam beheersen?

Groenten Op 23 januari vond bij REO in Roeselare de studienamiddag Koolteelt 2.0 plaats. Het thema daarvan was de duurzame beheersing van 3 belangrijke plagen in de koolteelt: de koolvlieg, koolwittevlieg en bladluizen. Onderzoekers van Inagro, Viaverda en PSKW stelden er de resultaten voor van de projecten Suscabfly, Caban en Breval.
Meer artikelen bekijken