Belgische melkprijs Vreugdenhil opnieuw onveranderd

Ontvang Landbouwleven bij u thuis, met toegang tot alle artikels op de website, onze gespecialiseerde weermodule en noteringen van landbouwmarkten.
Ik abonneer meDe Belgische landbouwcoöperatie Farm for Good stelde op de Beurs van Libramont zijn plan voor om een eigen haverdrank te introduceren in supermarkten.
Vlaams minister van Omgeving en Landbouw Jo Brouns erkent het innovatieve stalsysteem Lely Sphere officieel als ammoniakemissiearm systeem voor rundvee. Voor het eerst wordt daarmee een techniek voor melkvee toegevoegd aan de lijst van erkende ammoniakemissiereducerende stalsystemen (de zogenaamde AER-lijst).
Dewulf kondigt de doorontwikkeling aan van de 2-rijige, zelfrijdende bunkerrooier met klembandelementen. De vernieuwde ZB2 bouwt voort op het stevige fundament van zijn voorganger, maar biedt nog meer bunkerinhoud, gebruiksgemak en respect voor het gerooide product.
Zuivelcoöperatie FrieslandCampina heeft een sterk financieel eerste halfjaar gedraaid, mede door kostenbesparingen. De nettowinst van het zuivelconcern ging met bijna 26% omhoog tot 230 miljoen euro, zo maakte het bedrijf op 23 juli bekend.
Heusdens presenteert 2 indrukwekkende nieuwkomers in het Schäffer-gamma: de 8620 T3- en 9640 T3-telescoopladers. Deze modellen combineren krachtige prestaties met een hoge mate van veiligheid, comfort en flexibiliteit.
De raad van bestuur heeft beslist dat Milcobel voor de lopende leveringen van de maand juli 2025 een standaard melkprijs zal hanteren van 50,50 euro/100 l, en houdt daarmee de melkprijs stabiel ten opzichte van juni 2025.
Het slachthuis van Ath kan blijven bestaan. Het voortbestaan is te danken aan WapiMeat, een nieuwe coöperatie van 15 boeren en enkele slagers en veehandelaren. De coöperatie zal tegen het einde van het jaar officieel de leiding overnemen. Een soepele overgang zorgt ervoor dat klanten van deze lokale service kunnen blijven genieten.
In een samenwerking tussen burger en bedrijf hebben 3 Belgische coöperaties een ambitieus zonne-energieproject gerealiseerd. Ecopower en Beauvent installeerden 6.000 zonnepanelen op de daken van 4 productiesites van zuivelcoöperatie Milcobel in Brugge, Langemark, Kallo en Moorslede.
De Lille, Merlo-invoerder voor de Benelux, nam recent de gelegenheid om deze Italiaanse fabrikant aan de vakpers voor te stellen. Merlo blijft diep trouw aan zijn eigen filosofie en heeft meer in zijn aanbod dan enkel verreikers.
Het Zuid-Duitse of Beierse Fliegl vierde eind mei dat ze 50 jaar bestaan. Deze mijlpaal werd gevierd met klanten, invoerders, vakpers en met de introductie van tientallen nieuwigheden, naast de ingebruikname van een nieuw onderdelencentrum.
Abonneer je op Landbouwleven
Abonnement aanbiedingen