Startpagina Melkvee

Belgische onrust over plannen voor volumebeperkingen FrieslandCampina

FrieslandCampina Nederland wil bij te veel melk in haar fabrieken de grote groeiers onder haar leden tien cent per liter minder betalen. Voor de Belgische leveraars - die doorgaans geen lid zijn - bestaan er dergelijke plannen niet, maar wil men ‘afspraken maken.’ De zenuwachtigheid bij de Belgische leveraars over de richting van die ‘afspraken’ is groot.

Die zenuwachtigheid heeft haar wortels in het recente verleden. Eind 2015 maakte de Nederlandse coöperatie bekend dat het 450 Vlaamse melkveehouders aan de deur zette. Zij kregen een vergoeding op voorwaarde dat ze zich bij Milcobel aansloten. De 440 blijvers kregen drie jaar afnamegarantie. Die garantie loopt eind dit jaar af.

Toevloed stopt niet

De onderliggende oorzaak van die sanering uit 2015 was de toevloed in...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Melkvee

Brouns geen voorstander van afbouw melkveestapel

Melkvee De daling van het aantal melkveebedrijven in Vlaanderen is geen nieuw fenomeen. “Het wordt problematisch wanneer de blijvers weinig ruimte krijgen om te ondernemen en de marktkansen te benutten”, zegt Vlaams minister van Landbouw Jo Brouns. Hij wil Vlaamse melkveehouders meer rechtszekerheid kunnen bieden en meer technieken aanreiken om emissiereducties te realiseren.
Meer artikelen bekijken