Startpagina Wetgeving

Vlaamse regering keurt besluit rond verbod op glyfosaat-gebruik goed

De Vlaamse regering heeft het besluit goedgekeurd dat het gebruik van glyfosaat door particulieren verbiedt. Het besluit gaat nu voor advies naar de Raad van State. De snelheid van dat advies zal mee bepalen hoe snel het verbod er effectief komt. Minister van Leefmilieu Joke Schauvliege liet eerder deze week verstaan dat ze alvast snel werk wil maken van het verbod.

Minister Schauvliege liet in het voorjaar weten een verbod op glyfosaat, de actieve stof in onder meer Roundup, te willen invoeren. De Amerikaanse chemiereus Monsanto zou immers wetenschappelijke studies hebben beïnvloed om te voorkomen dat de populaire onkruidverdelger kankerverwekkend zou worden genoemd. Schauvliege riep het voorzorgsprincipe in om het gebruik aan banden te leggen.

Afgelopen woensdag keurde het Vlaams Parlement de decretale basis voor het verbod al goed en nu zet de regering het...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Wetgeving

Voorkom de sluipende aanslag op landbouwgrond

Actueel Vlaams minister Jo Brouns hoedt zich voor te veel druk op de open ruimte. Het beschermen van onze landbouwgronden voor landbouwgebruik blijft voor hem doorslaggevend. In een wereld in crisis en in het kader van onze strategische autonomie vindt hij onze eigen voedselvoorziening van fundamenteel belang.
Meer artikelen bekijken