Startpagina Veeteelt

FAVV stelt geen coronaproblemen vast in Belgische slachthuizen

Dierenartsen die in opdracht van het FAVV in slachthuizen werken hebben geen officiële meldingen gemaakt gedaan dat sociale distancing in de slachthuizen niet worden nageleefd. Dat in Duitsland veel coronabesmettingen plaatsvinden in slachterijen komt volgens de FAVV door de wijze waarop daar transport en huisvesting is georganiseerd. In Duitsland zelf wordt nu gewezen op de rol van luchtcirculatie en de werkdruk in de slachthuizen.

In Duitsland zijn onder het personeel van diverse slachterijen veel coronabesmettingen vastgesteld. Het gaat dan onder meer om marktleider met varkensvlees Tönnies, om Westfleisch, het van origine Nederlandse Vion en Müller Fleisch. Inmiddels is daar ook een kleinere kalkoenslachterij in het Noordwesten van Duitsland bijgekomen. Bij een slachterij van Tönnies zijn ruim 1.500 besmettingen vastgesteld, onder ruim 6.000 personeelsleden.

De Duitse politiek ziet een structureel probleem. De huisvesting...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Veeteelt

WUR start Global Methane Genetics-project

Actueel De Nederlandse Wageningen University & Research (WUR) start het Global Methane Genetics-initiatief, een internationaal project om de methaanuitstoot van koeien en schapen met een kwart te verlagen. De groep Fokkerij en Genomica leidt een internationaal consortium met 50 partners uit 25 landen dat 27,4 miljoen dollar heeft ontvangen van het Bezos Earth Fund en de Global Methane Hub.
Meer artikelen bekijken