Waalse landbouwers willen op 4 december landsgrenzen blokkeren
Waalse landbouwers willen op woensdag 4 december de landsgrenzen afzetten met hun tractoren. Ze zullen hiermee protesteren tegen een vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en de Zuid-Amerikaanse Mercosur-landen. Dat kondigde de Fédération des Jeunes Agriculteurs (FJA), de Waalse tegenhanger van Groene Kring, aan.

Europese boeren verzetten zich al maanden tegen het mogelijke vrijhandelsakkoord. Zo demonstreerden op woensdag 13 november een honderdtal actievoerders op het Brusselse Schumanplein tegen het ondertekenen van het vrijhandelsakkoord. Het initiatief kwam toen van de Waalse landbouworganisatie Fugea.
Top in Uruguay
Op donderdag 5 en vrijdag 6 december vindt er een belangrijke top over het akkoord plaats in Uruguay. “Dit is potentieel een sleutelmoment voor er een definitieve beslissing wordt genomen tijdens de Europese top van 19 en 20 december in Brussel”, klinkt het bij de jonge Waalse landbouwers. Ze wijzen op de volgens hen ‘rampzalige’ gevolgen van het akkoord en zijn daarom van plan op woensdag 4 december de landsgrenzen te blokkeren.
Oneerlijke concurrentie
De FJA is niet te spreken over het mogelijke Mercosur-akkoord en plant daarom de actie. “Het is een symbolische manier om te betogen tegen commerciële akkoorden die toelaten dat producten die geproduceerd zijn onder veel minder strenge normen dan de onze op onze markt komen en op de borden van consumenten”, aldus de FJA. “Het duwt de landbouwers in een oneerlijke concurrentie, vooral wat productiekosten betreft.”