Neem een kijkje achter de schermen tijdens Open Bedrijvendag 2024
Als sinds 1991 openen op elke eerste zondag van oktober – dit jaar dus op 6 oktober – honderden bedrijven uit de meest uiteenlopende sectoren hun deuren voor het grote publiek. Ook diverse toeleveranciers en afnemers uit de land- en tuinbouwsector doen mee.

De missie van de Voka Open Bedrijvendag is het ondernemerschap tonen aan het grote publiek. Als bezoeker krijg je de unieke kans om te ontdekken hoe je favoriete producten gemaakt worden, hoe bedrijven te werk gaan, waar je buurman werkt en zoveel meer.
Leveranciers en afnemers uit de sector
Diverse leveranciers en afnemers uit de land- en tuinbouwsector nemen ook deel aan deze dag. We geven je alvast enkele tips.
BelOrta ontvangt het grote publiek in haar gloednieuwe sorteercentrum voor appels en peren in Borgloon. Een exclusieve rondleiding biedt bezoekers een unieke kans om het volledige sorteerproces van het hardfruit te ontdekken. Vervolgens leer je de verpakkingsafdeling kennen.
De CNH industrial-vestiging in Antwerpen is een productie-eenheid van tractoronderdelen. Leer er hoe achterassen en aandrijfsystemen worden gemaakt voor de merken New Holland, Case & Steyr.
Je kunt ontdekken hoe mosterd wordt gemaakt bij De Ster in Lubbeek. Deze artisanale mosterdmakerij bestaat dit jaar 100 jaar.
En ken je de weg van suikerbieten tot suikerklontje? De bekendste suikerfabriek van het land, de Tiense Suikerraffinaderij, toont het graag.
Bij Rijtak in Sint-Katelijne-Waver worden groenten onder glas geteeld, maar sinds kort ook microalgen. Het bedrijf laat zien wat ze doen met dit superfood.
Handige website
Meer interesse voor een bezoek ‘buiten’ je vertrouwde sector? Dan is er ruime keuze. Zo kun je bijvoorbeeld ook het Circuit Zolder, het Justitiehuis in Antwerpen, Roularta Media Group – bekend van Libelle, Knack, Flair, Trends, De Zondag – in Roeselare of PostNL-pakketten in Willebroek ontdekken.
Je kunt alle deelnemende bedrijven vinden op de website via de knop ‘ontdek’. Zo kun je bedrijven selecteren die bij jouw interesses passen. Je kan eenvoudig zoeken op naam van een bedrijf, postcode of de sector. Of gebruik de filtermogelijkheden of de kaartweergave.
Elk bedrijf heeft een eigen bedrijfspagina, waar je meer komt te weten over hun activiteiten en over wat er allemaal te beleven zal zijn op de Open Bedrijvendag. Je komt er ook te weten of het al dan niet toegankelijk is voor rolstoelgebruikers en of het bezoek leuk of toegankelijk zal zijn voor kinderen.
De meeste bedrijven openen de deuren van 10 tot 17 uur. Uitzonderingen hierop staan duidelijk aangegeven bij de bedrijfsinformatie. Sommige bedrijven kun je trouwens het hele jaar door ‘bezoeken’ via een bedrijfsvideo. Check ook steeds of je vooraf moet inschrijven.