Startpagina Archief

Alternatieven zoeken voor Fontane en Innovator

Het Proefcentrum voor de Aardappelteelt (PCA) gaat via proefvelden op zoek naar o.a. nieuwe aardappelrassen die het bekende Fontane en Innovator kunnen vervangen. Daarom heeft het PCA op het proefplatform van de Vlaamse overheid in Bertem en Lennik een rassenproef met 11 variëteiten aangelegd.

De bedoeling was dat het grote publiek deze demovelden met de voornaamste akkerbouwteelten kon bezoeken, maar Corona heeft hier anders over beslist. Landbouwleven kon toch samen met PCA-voorlichtster Ilse Eeckhout de proef bezoeken.

De 11 rassen die aanliggen in proef zijn allemaal bestemd voor de bewaring en de verwerking tot friet. Het ras Fontane is vandaag de nummer 1 en beslaat 50% van het areaal. Dan komen Challenger en Innovator. Op plaats 4 vinden we Bintje terug, dat nog maar 5% van het areaal inneemt.

Voor verwerking...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Biedt een mengteelt kuilmaïs-klimboon kansen?

Maïs Nieuwe, robuustere gewassen of variëteiten kunnen het risico op misoogsten verlagen en vaak zowel een hoge opbrengst als goede voederwaarde garanderen. Zo kan de mengteelt kuilmaïs-klimboon meer eiwit opleveren met een betere stikstof- efficiëntie. Het project Farmers’ Benefits onderzocht de voor- en nadelen van deze mengteelt.
Voir plus d'articles
Meest gelezen