Hof ter Driehoek, op een driehoekig perceel langs de expressweg richting Knokke, is ook de naam van de hoeveslagerij die Chris en Vicky in Damme startten in 2018. Een grote banner aan de gevel toont de weg.
“Onze vrouwelijke dieren kenden geen afzet via ‘Beter Leven’. Maar ik was niet tevreden over de prijs in het reguliere circuit”, vertelt Chris. “Op restaurant betaalt men graag extra voor een steak of een entrecote van Blondes, maar aan de boer… Daar had ik het moeilijk mee. Blonde d’Aquitaine is immers een superieur ras inzake smaak. Het is mager vlees met meer intramusculair vet. Het heeft een ideale vlees-vetverhouding. Dit smaakvolle vlees is heel gewaardeerd in de Franse keuken.”
Redenen genoeg voor Chris en Vicky om een eigen hoeveslagerij op te starten. Het uitbenen en versnijden van het karkas gebeurt door een vaste beenhouwer. Chris volgt ook een opleiding beenhouwerij. Hij maakt alle bereidingen die je er in de toonbank kan vinden. Op vrijdagnamiddag, zaterdag- en zondagvoormiddag houdt hij samen met Vicky de slagerij open. “Het vlees kent gretige afnemers. Het is een plezier om je eigen rundvlees aan de consumenten te verkopen. En ja, deze tweede bedrijfstak vergt veel extra werk, maar het zorgt voor enorm veel positiviteit wanneer een tevreden klant terugkomt!”