Startpagina Economie

Limburgse land- en tuinbouwbedrijven doen een beroep op Waalse PWA'ers

Sinds februari 2018 heeft VDAB 278 aanvragen aan haar Waalse tegenhanger Forem bezorgd met de vraag om Waalse PWA'ers in de land- en tuinbouw in Vlaanderen te werk te stellen. Alle aanvragen komen tot nu uit Limburg. Dat heeft Vlaams minister van Werk en Landbouw Hilde Crevits (CD&V) in het Vlaams parlement geantwoord op een vraag van Jos Lantmeeters (NVA).

In tegenstelling tot Wallonië bestaat bestaat het PWA-stelsel in Vlaanderen niet meer. Begin 2018 werd het vervangen door het stelsel wijk-werken waar de nadruk ligt op het activeren van werkzoekenden. In principe mogen Vlaamse gebruikers geen beroep doen op Waalse PWA'ers, met uitzondering van de land- en de tuinbouw. Dat is in een protocol vastgelegd. Volgens dit protocol kunnen Vlaamse gebruikers het PWA-stelsel gebruiken zoals dat van toepassing is in het Waalse gewest.

VDAB doet enkel een beroep op dit protocol indien er onvoldoende mensen...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Economie

Rund- en varkensvleessector blijven kwetsbaar

Veeteelt De opeenvolgende crisissen hebben de voorbije jaren de kwetsbaarheid van de landbouwsector op verschillende momenten al blootgelegd. Dat is niet alleen in ons land maar in heel Europa het geval. Uit een recente studie van de FOD Economie blijkt dat de structurele rendabiliteit in de zowel de rund- als de varkensvleessector laag blijft.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Quality Feed

Kortrijk, West-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

The Ponderosa BV

Deinze, Oost-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures