Startpagina Akkerbouw

Fruittelers in Haspengouw meten schade op na nachtvorst

De fruittelers in Haspengouw verwachten heel wat vorstschade, zo meldt VRT NWS maandag. "De meeste fruittelers kunnen weinig of niks doen. De schade is heel wisselvallig. Het varieert van percelen met bijna geen schade tot percelen met een heel groot gedeelte vorstschade", vertelt Jef Vercammen van het Proefcentrum Fruitteelt aan Belga.

Voor de fruittelers zijn het momenteel drukke nachten door de recente vorst. "Vorige week heeft het twee nachten gevroren en voorbije nacht ook. De gevoelstemperatuur lag ook een stuk lager dan de meettemperaturen. Het gaat om vorst waarbij de middelen die ingezet worden, er weinig aan konden doen", zegt Vercammen. "Je kan in België niet zomaar beregenen, en bij wintervorst werkt dat niet altijd. Bovendien drijft een deel van de warmte van vuurpotten weg door de wind.

Dat is niet te behappen, of je moet zoveel potten zetten dat het eigenlijk...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

Beheerovereenkomsten in de lift bij landbouwers in Riemst

Akkerbouw De belangstelling voor beheerovereenkomsten onder landbouwers in Riemst zit in de lift. Dit jaar zijn liefst 24 landbouwers gestart met een beheerovereenkomst, goed voor een oppervlakte van 46,8 ha. Vorig jaar waren dat slechts 4 landbouwers op 2,8 ha. Dat brengt het totale areaal aan beheerovereenkomsten in beheer door landbouwers in Riemst (36 in totaal) op 73,8 ha.
Meer artikelen bekijken