Startpagina Actueel

Nieuw federaal onderzoekscentrum "Sciensano" opgericht

Het Wetenschappelijk Instituut Volksgezondheid (WIV) en het Centrum voor Onderzoek in Diergeneeskunde en Agrochemie (CODA) zijn op 1 april samengevoegd. De nieuwe wetenschappelijke instelling Sciensano zal onderzoek doen naar de gezondheid van mens en dier.

De uitvoeringsbesluiten tot oprichting van het nieuwe federale onderzoekscentrum Sciensano worden vandaag/dinsdag in het Belgisch Staatsblad gepubliceerd. De verenigde instelling is in België en internationaal uniek in haar soort door de combinatie van drie dimensies: mensen, dieren en milieu. Dat staat te lezen in het persbericht dat de organisatie uitstuurde. Sciensano heeft als doel alle bedreigingen voor de gezondheid te voorkomen, te evalueren en in te perken.

Maggie De Block (Open Vld),...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Bruno Vincent leidt ABS

Actueel De statutaire vergadering van het Algemeen Boerensyndicaat (ABS) heeft zopas Bruno Vincent unaniem verkozen als nationaal voorzitter van het ABS. Bruno Vincent is 53 jaar en vleesveehouder uit Aalter. Hij volgt Hendrik Vandamme op, die 16 jaar voorzitter was en niet meer herkiesbaar was.
Meer artikelen bekijken