Startpagina Actueel

EU-lidstaten willen niet sleutelen aan ontbossingswet

De lidstaten van de Europese Unie willen niet ingaan op de vraag van het Europees Parlement om de ontbossingswet te versoepelen. Dat is op 20 november gebleken op een vergadering van de diplomatieke vertegenwoordigers van de 27 lidstaten.

Net als de lidstaten eerder stemde het Europees Parlement vorige week in met het voorstel om de inwerkingtreding van de ontbossingsverordening met een jaar uit te stellen tot begin 2026. Maar op aansturen van de Europese Volkspartij (EVP) vroeg een rechtse meerderheid in het halfrond ook dat de wet niet langer van toepassing zou zijn op lidstaten en derde landen waar er geen risico op ontbossing bestaat.

Dat voorstel viel op...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Bruno Vincent leidt ABS

Actueel De statutaire vergadering van het Algemeen Boerensyndicaat (ABS) heeft zopas Bruno Vincent unaniem verkozen als nationaal voorzitter van het ABS. Bruno Vincent is 53 jaar en vleesveehouder uit Aalter. Hij volgt Hendrik Vandamme op, die 16 jaar voorzitter was en niet meer herkiesbaar was.
Meer artikelen bekijken