Startpagina Granen

Ook opbrengsten van wintertarwe liggen lager dit jaar

In het Vlaams Gewest werden door het Landbouwcentrum Granen Vlaanderen (LCG) 8 rassenproeven wintertarwe aangelegd tijdens het seizoen 2023-2024. Net zoals bij de rassenproeven met wintergerst, moeten we nu vaststellen dat ook de opbrengsten van de wintertarwe lager liggen dan andere jaren.

Het rassenonderzoek wordt gecoördineerd door Bram Vervisch en Jonas Claeys, beiden zijn ook praktijkonderzoekers bij Inagro en voorzagen ons van meer toelichting bij het rassenonderzoek en het verloop van het teeltseizoen.

Bram Vervisch merkte vooreerst op dat er dit seizoen in het LCG-netwerk 37 rassen wintertarwe aanlagen in proef, waarvan 30 op alle locaties. Hiervan zijn er 4 hybride rassen, aangegeven in de tabellen met (H): SU Hyacinth, SU Hycardi, SU Hyntact en SU Hyreal.

Nieuwe...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Granen

Bladseptoria en dwergvergelingsvirus gezien in graanvelden

Granen Het Landbouwcentrum Granen Vlaanderen (LCG) en partners doet dit jaar terug waarnemingen in graanvelden. Hun meest recente waarnemingen vonden plaats op 7 en 8 april. De vaststelling is dat bladseptoria verspreid voorkomt, maar de tarwe er gezond bijstaat.
Meer artikelen bekijken