Startpagina Aardappelen

Belpotato.be gestart met inning bijdragen bij telers, handel en verwerkende industrie

Belpotato.be, de brancheorganisatie voor de Belgische aardappelketen, is gestart met het innen van bijdragen bij de aardappeltelers, -handel en verwerkende industrie. Met de bijdragen wil ze verder professionaliseren en een structurele financiering verankeren.

Volgens Belpotato.be bereiken haar ‘traditionele’ financieringsmethoden – fondsen en een renteloze lening van haar oprichtende leden, een banklening en kleine subsidie van de FOD Economie – hun limiet. “Daarom is het essentieel dat we over een autonome en structurele financiering beschikken om onze activiteiten ten voordele van de aardappelsector te kunnen voortzetten. Op lange termijn kunnen we er ook nieuwe acties mee ondernemen, zonder afhankelijk te zijn van tijdelijke en willekeurige subsidies”, klinkt het.

De bijdrage van elke producent of...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Aardappelen

Belgisch aardappelareaal stijgt opnieuw

Aardappelen Uit een landelijke enquête door de praktijkcentra blijkt dat zowel in Vlaanderen als in Wallonië het areaal consumptieaardappelen stijgt met 6 % of bijna 6.000 ha tot een totaal van ruim 106.000 ha.
Meer artikelen bekijken