Acht grensovergangen tussen Spanje en Frankrijk geblokkeerd door protest landbouwers
Door een gezamenlijke actie van Franse en Spaanse landbouwers zijn op maandag 3 juni verschillende grensovergangen langs de Pyreneeën geblokkeerd. De landbouwers, die de actie op voorhand hadden aangekondigd, willen ‘invloed uitoefenen’ op de komende Europese verkiezingen en vooral goedkopere energie eisen.

Tientallen Spaanse tractoren en enkele Franse boeren namen om klokslag 10 uur plaats op de snelweg A9, die Montpellier met Barcelona verbindt. Ter hoogte van de grensovergang, vlak bij het dorp Le Perthus, werd de snelweg afgesloten voor het verkeer.
De blokkade zal maximaal 24 uur duren. De landbouwers in Le Perthus maken in elk geval duidelijk dat ze hun actie even willen volhouden. Er worden mobiele toiletten opgesteld en de Spaanse landbouwers maken gigantische pannen met paella klaar.
Er worden in totaal...
Dit artikel is alleen voor abonnees
U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt
Al abonnee of geregistreerd?
Log in of Activeer uw abonnement