Startpagina Aardappelen

Wat was de kostprijs om aardappelen te telen in 2023?

Tijdens studiemomenten de afgelopen winter bekeek Ilse Eeckhout, PCA-coördinator, wat het kostte om aardappelen te telen vorig jaar.

Om toelichting te geven bij dit ‘gevoelige’ onderwerp bekeek Ilse Eeckhout de teelt van Fontane in 2023. Ze benadrukte in haar presentatie sterk dat dit een rekenvoorbeeld is en geen gemiddelde kostprijs. Deze verschilt immers van bedrijf tot bedrijf en is afhankelijk van meerdere factoren.

Daarom moet een teler voor zichzelf gaan rekenen, waarbij hij dankbaar gebruik kan maken van het uitgewerkte rekenvoorbeeld.

Een eerste vaststelling is dat de kost voor...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Aardappelen

Belgisch aardappelareaal stijgt opnieuw

Aardappelen Uit een landelijke enquête door de praktijkcentra blijkt dat zowel in Vlaanderen als in Wallonië het areaal consumptieaardappelen stijgt met 6 % of bijna 6.000 ha tot een totaal van ruim 106.000 ha.
Meer artikelen bekijken