Startpagina Actueel

Finland ruimt 120.000 pelsdieren

Finland is begonnen met het ruimen van zowat 120.000 vossen en nertsen om de verspreiding van de vogelgriep tegen te gaan die uitbrak in pelsdierfokkerijen.

Er is een bevel tot ruiming uitgevaardigd voor 13 fokkerijen. "In 10 fokkerijen is er al geslacht", zegt Tuija Gadd, hoofd van de virologie-eenheid van de Finse voedselautoriteit.

Nertsen zijn volgens de Finse autoriteiten bijzonder vatbaar voor dergelijke infecties. De bovenste luchtwegen van de dieren bevatten immers receptoren die zich kunnen binden aan zowel vogelgriepvirussen als menselijke griepvirussen.

Begonnen bij meeuwen...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Wil jij schitteren op de Boer(inn)enkalender 2026?

Actueel Boeren op een Kruispunt (BoeK) brengt ook volgend jaar zowel een boeren- als een boerinnenkalender uit. De organisatie zoekt nog enkele trotse boer(inn)en die de kalender van 2026 willen sieren. Waag je kans! Aanmelden kan tot 30 april.
Meer artikelen bekijken