Sabine Neyens en Bart Boudry hadden voor de coronacrisis normaliter ook een heel druk sociaal leven, met drukke weekends met feestjes met familie en vrienden. “Ook dat valt allemaal weg. Maar door de seizoensdrukte genieten we nu wel meer van de rust van ons gezin. Daaraan trekken we ons ook aan op: positief blijven, genieten van de kleine dingen, het mooie weer, lekker eten, mooie muziek. Blijven lachen, ook humor is belangrijk.”
Ook de steun van de vele vrienden wordt met dank aanvaard. “De solidariteit van de vrienden die je nu echt leert kennen, is van onschatbare waarde. Zo maakte een vriendin volgens de opgelegde normen mondmaskers, kregen we FFP3-maskers van een vriend uit de bouwsector, een andere firma schonk gezichtsbeschermers, buren en vrienden doen onze boodschappen. Zo kregen we plots een doos ijsjes als verrassing. Het zijn allemaal kleine dingen die tussen de angst door meer dan een glimlach op ons gezicht toveren.”
Ook in Kemmel halen ze de schade later wel weer in. “We hebben het feest van een eerste communie verzet naar eind september, samen met de verjaardag van onze zoon Floris die 10 jaar wordt. Er zou ook een feest zijn voor oma die in juli 90 wordt, 3 huwelijken in de familie waar we heel hard naar uitkijken. En dat is allemaal nog zo onzeker. Maar gezondheid voor alles. We hopen dat er vlug een vaccin wordt gevonden”, zegt Sabine.