Startpagina Economie

Danish Crown boekt door exportboom 46% meer winst

Danish Crown heeft het afgelopen halfjaar 4,2 miljard euro omzet geboekt. Dat is 18% meer dan een jaar eerder. De nettowinst ging met 46% omhoog tot omgerekend 186 miljoen euro. De Deense vleesproducent profiteerde vooral van de export van varkensvlees naar China, maar verkocht ook meer in onder meer Zweden en Polen. Corona dempt het optimisme voor het komende halfjaar.

De winst is de hoogste ooit voor het bedrijf, dat het Duitse Tönnies en Nederlandse Vion achter zich houdt als Europees marktleider. Het bedrijf is gevestigd in Jutland en is eigendom van 6.400 Deense boeren. Waar de varkensvleesmarkt zich zeer positief ontwikkelde, bleef de markt voor rundvlees en kalfsvlees stabiel. Prijzen waren relatief laag. Ze klommen de laatste periode wel maar corona gooit roet in het eten.

De coöperatie slaagde in haar doel ten minste omgerekend 8 cent per kg meer te betalen...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Economie

VS op zoek naar Europese eieren

Pluimvee Door de uitbraak van de vogelgriep is er een schaarste aan eieren in de Verenigde Staten (VS), wat ook de prijzen opdreef. Ondanks het nieuwe klimaat van importheffingen en handelsdreigingen van president Donald Trump wendt Amerika zich daarom nu opmerkelijk tot Europa. Aan verschillende Europese landen is de vraag gesteld om meer eieren te leveren aan de VS.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Quality Feed

Kortrijk, West-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

The Ponderosa BV

Deinze, Oost-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures