Startpagina Aardappelen

Wees alert voor onkruid en aardappelziekte

Het proefcentrum voor de aardappelteelt, kortweg PCA, waarschuwt in zijn nieuwsbrief voor aardappelziekte, nadat de eerste zieke aardappelplant is waargenomen. En omdat de groei traag gaat, wordt aangeraden om waakzaam te zijn voor onkruid. Een tijdige onkruidbestrijding moet soelaas bieden.

In april waren een aantal dagen gunstig voor de aantasting met aardappelziekte, en ook begin mei was het weer geschikt voor infectie bij aanwezigheid van de schimmel. Bladnat en een gunstige temperatuur zorgt ervoor dat de sporen kiemen en in het blad indringen. In de provincie Henegouwen werd dan ook de eerste zieke aardappelplant gespot, op een hoop sorteergrond met aardappelen. Van hieruit kan de ziekte zich verder verspreiden.

Het vroeg controleren van percelen op aardappelziekte is daarom...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Aardappelen

Belgapomnotering voor Fontane daalt verder

Aardappelen Belgapom meldt op 18 april een prijs van 125 euro/ton (zonder btw) voor het ras Fontane. Dat is een daling met 35 euro/ton (zonder btw) tegenover de vorige notering van 2 weken geleden. Voor Challenger is er deze week geen notering wegens een gebrek aan transacties.
Meer artikelen bekijken