Blauwtong verspreidt zich in de UK
Na een eerste bevestigde vaststelling heeft de Britse overheid op 29 augustus nog 3 nieuwe bevestigingen gemeld van het blauwtongvirus in de UK.

De nieuwe besmettingen doken op in Norfolk en Suffolk. Rond de getroffen boerderijen werd een zone ingesteld waarbinnen transport van landbouwdieren slechts wordt toegestaan mits een goedkeuring. De eerste besmetting in de UK werd vastgesteld op 26 augustus, op een boerderij in South Norfolk. Op de boerderij die als eerste werd getroffen, werd het besmette dier geruimd.
Ook vorig jaar was er al een besmettingsgolf met blauwtong in de UK. Na een eerste uitbraak in novemver in Kent volgden nog 4 besmettingen op 2 boerderijen in een straal van 10 km rond de toen besmette boerderij.
Zelfde variant als bij ons
Het gaat in de nieuwe gevallen in de UK over BTV3, dezelfde blauwtongvariant als bij ons en in onder meer Nederland, Duitsland, Frankrijk, Denemarken en Luxemburg.
Omdat de weersomstandigheden gunstig zijn voor knutten, de insecten die de ziekte overdragen, vreest de overheid in de UK voor een verdere verspreiding.
Gratis testen
Houders van rundvee, schapen en geiten kunnen in de UK gratis hun dieren laten testen. Voor blauwtong geldt daar een meldingsplicht bij vermoedens van de ziekte. De UK heeft nog geen vaccin goedgekeurd voor BTV3, wel zijn er daar vaccins beschikbaar tegen de varianten 1, 2, 4 en 8.