Startpagina Bieten

Stijging van het aantal bladluizen op bepaalde percelen

Volgens het Bieteninstituut is over het algemeen het aantal ongevleugelde groene bladluizen in het waarnemingsnetwerk toegenomen, en tegelijkertijd zijn ook de nuttigen aanwezig.

De situatie verschilt sterk van perceel tot perceel. Daarom raadt het KBIVB sterk aan om, zolang de rijen niet gesloten zijn, waarnemingen te blijven uitvoeren op je percelen, en altijd op minstens 40 planten verspreid over het veld. Deze waarnemingen moeten 10 dagen na een behandeling opnieuw worden uitgevoerd. Een nieuwe behandeling is alleen nodig als de drempel opnieuw wordt bereikt.

Wanneer de drempel van 2 ongevleugelde groene bladluizen per 10 planten is bereikt, raden we aan om bij ideale...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Bieten

Het logistieke kluwen van de suikerfabriek ontward

Transport en logistiek Voordat een suikerklontje de suikerfabriek verlaat, heeft het een hele weg afgelegd. Van veld tot fabriek komt er immers heel wat logistiek en transport aan te pas. Wij bezochten – op het einde van de bietencampagne – Kristof Vrancken, agromanager bij de Tiense Suikerraffinaderij (TS). Hij behoudt het overzicht in dit ingewikkelde kluwen.
Meer artikelen bekijken