Startpagina Akkerbouw

Stad Poperinge en Aviko openen bufferbekken aan nieuwe fabriek

De stad Poperinge en het aardappelverwerkende bedrijf Aviko hebben samen een bufferbekken aangelegd nabij de fabriek aan de Sint-Jansstraat in Poperinge. Lokale landbouwers kunnen daar sinds 8 juli regenwater en gezuiverd proceswater komen halen om hun akkers mee te irrigeren.

Het nieuwe bekken bestaat uit 2 delen: het eerste is goed voor 1.330 m³ regenwater en het tweede voor 1.710 m³ gezuiverd proceswater. De kwaliteit van het proceswater wordt constant gemonitord en dat kan gevolgd worden via een QR-code (op een bord aan het bufferbekken). Een werkgroep met leden van het stadsbestuur, Aviko, Inagro, Vlakwa en de dienst Waterlopen van de provincie zal bepalen hoe vaak er stalen worden genomen van het proceswater voor analyse.

Hard water...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

Aardappelprijzen in de lift

Aardappelen Belgapom meldt op 29 november een prijs van 150 euro/ton (zonder btw) voor de rassen Fontane en Challenger. Dat is een stijging met 25 euro/ton tegenover vorige week.
Meer artikelen bekijken