Startpagina Schapen

Aandachtspunten einde dracht bij schapen

De meeste ooien gaan nu het tweede deel van de dracht in. Straks komen de geboorten eraan. In deze fase loopt niet steeds alles naar wens. Met aandacht de dieren volgen, is dus aangewezen, volgens specialist André Calus.

In een vorig artikel bespraken we de voedingsnoden in de verschillende fasen van de dracht. Ons besluit was dat bij een éénlingdracht en met ruwvoeder van goede kwaliteit het tot het moment van de geboorte niet nodig is bij te voederen met krachtvoeder. Bij een meerlingdracht is het wel aangewezen de laatste 4 weken vóór de geboorte naast goed ruwvoeder wat krachtvoeder bij te geven. Door de volumetoename van de baarmoeder daalt de laatste weken van de dracht ook de voederopnamecapaciteit van de ooi.

...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Schapen

Voer geen schapen en geiten in België in zonder officieel gezondheidscertificaat

Overdraagbare ziekten Na recente uitbraken van besmettelijke dierenziekten in Europa benadrukt het FAVV dat schapen en geiten die in België worden ingevoerd voor hun vertrek moeten worden gecontroleerd door de veterinaire diensten van het land van herkomst. De invoer van schapen en geiten zonder officieel gezondheidscertificaat in België is niet toegelaten en betekent een gevaar voor de Belgische veestapel.
Meer artikelen bekijken