Startpagina Actueel

Landbouwonderwijs volop in ontwikkeling

Het schooljaar loopt op zijn laatste benen. Leerlingen in het zesde leerjaar van de basisschool of in het tweede of zesde middelbaar staan voor de keuze welke opleiding te gaan volgen. Hoewel het aantal landbouwers elk jaar met enkele procenten daalt, neemt de populariteit van landbouwonderwijs enkel toe.

Het Vlaams landbouwonderwijs is volgens cijfers van het departement onderwijs van de Vlaamse overheid de afgelopen 10 jaar gegroeid. Het aantal landbouwers neemt af, maar de honger naar kennis neemt met de steeds grotere omvang van bedrijven en de toenemende specialisatie alleen maar toe. Bovendien groeien de schakels na de primaire producent – de handel en verwerking – mondiaal de afgelopen jaren stevig verder, van kaas tot varkensvlees en frieten.

Het gewoon secundair onderwijs is gegroeid naar...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Landbouwer Johan Lavens: “Waterbufferbekkens raken veel te moeilijk vergund”

Klimaat Vandaag (22 maart) is het Wereldwaterdag. Naar aanleiding daarvan trokken we naar het West-Vlaamse Staden. Johan Lavens en Christel Baert runnen er een gemengd bedrijf, bestaande uit een varkenstak en de teelt van akkerbouwmatige industriegroenten. Water is er cruciaal, voor de varkens én voor de groenten. “De overheid en veel collega’s hebben nog te weinig aandacht voor waterbeschikbaarheid in de sector”, vindt Johan.
Meer artikelen bekijken