Startpagina Vleesvee

Stand van zaken betreffende de vaccinatie van blauwtong (BTV)

Sinds 28 maart 2019 geldt het volledige Belgische grondgebied als ‘beperkingsgebied voor BTV serotype 8’. De vaccinatie is nog steeds vrijwillig. De autoriteiten moedigen vaccinatie echter wel aan en herinneren aan het belang van preventieve vaccinatie in de strijd tegen deze ziekte.

Het blauwtongvirus serotype 8 (BTV-8) werd vastgesteld in een rundveebeslag in de provincie Luxemburg. De rundveebedrijven en schapenhouderijen gelegen in een straal van 5 km rondom het besmette bedrijf werden bemonsterd. Hieruit is gebleken dat vijf andere bedrijven ook besmet waren. Dit bevestigt dat de ziekte die wordt verspreid via besmette vectoren (culicoïden) circuleert of heeft gecirculeerd in het betreffende gebied.

België heeft de haarden aangegeven bij de Europese Commissie en heeft daardoor zijn statuut vrij van blauwtong...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Vleesvee

Methaanuitstoot kan verder omlaag met passend voedermanagement

Vleesvee Globaal genomen produceren landbouwers op veel plaatsen in de wereld op een veel minder duurzame en klimaatvriendelijke wijze dan in Vlaanderen. Vlaams landbouwminister Jo Brouns vindt zelfs dat we een van de meest duurzame land- en tuinbouwsectoren hebben. Bovendien pakt de sector de methaanuitstoot verder aan via voedermaatregelen.
Meer artikelen bekijken