Startpagina Bieten

Suikerbietvelden hebben voldoende stikstof

De bodemanalyses uitgevoerd door het KBIVB en verschillende laboratoria tonen aan dat de mineralisatie en de stikstof hoeveelheden in de bodem van bietenvelden normaal verlopen.

Het Bieteninstituut (KBIVB) laat weten dat er tussen 150 en 250 eenheden wordt teruggevonden in het bodemprofiel tot 90 cm, met een homogene verdeling over de 3 horizonten.

De stikstof in de bovenste bodemlaag is voldoende voor een normale ontwikkeling van het gewas en vraagt geen extra stikstof bemesting.

Indien u twijfelt, kunt u best eerst analyses bij uw laboratorium aanvragen, geeft het KBIVB nog mee.

...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Bieten

Dek bietenhopen af!

Bieten De dalende temperaturen zijn ook het Bieteninstituut (KBIVB) niet ontgaan. Hun advies luidt om gerooide bieten die niet direct moeten worden geleverd, af te dekken met geotextieldoeken om te voorkomen dat de hoop te sterk zou afkoelen, terwijl deze zo wel kan blijven drogen.
Meer artikelen bekijken