Startpagina Veeteelt

Nederlandse stad Arnhem zet varkens in tegen opmars Amerikaanse eik

De stad Arnhem, in het oosten van Nederland, laat 9 varkens los in het bos. De Bonte Bentheimers, gevlekte varkens die tot 250 kg kunnen wegen, gaan de eikels van de Amerikaanse eik in dat bos opeten. Zo zal de exotische eik de inheemse eiken en dennen niet langer overheersen.

Varkens zijn dol op eikels. Op biologische boerderijen worden vaak speciaal voor de varkens eikels ingezameld. Volgens de gemeente was het in het verleden heel normaal om varkens in eikenbossen te laten rondlopen. “We introduceren die historische werkwijze weer, want het is een prachtige manier om onze bossen duurzaam te beheren”, stelt Marco van der Wel, wethouder Natuur, Milieu en Zorg (Partij voor de Dieren) in Arnhem.

Het Rijk der Heide omvat 15 ha. Als de verspreiding van de...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Veeteelt

Zeventigtal salmonella-infecties in België gelinkt aan consumptie van eieren

Pluimvee Het Nationaal Referentie Centrum voor Salmonella (NRC, Sciensano) stelde sinds begin dit jaar een verhoging vast van een bepaalde salmonellastam. Daarop werd een brononderzoek gestart door het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV), het Departement Zorg en Sciensano. Uit de resultaten blijkt dat eieren aan de oorzaak liggen van de Salmonella-uitbraak. Intussen worden de betrokken producten teruggeroepen van bij de consument.
Meer artikelen bekijken