Startpagina Granen

Onzekerheid over exportakkoord doet graanprijs stijgen

De onzekerheid rond het akkoord over de export van Oekraïens graan doet de prijzen voor sommige producten stijgen. Daarvoor heeft de VN donderdag gewaarschuwd. De VN dringt daarom aan op een verlenging van het akkoord.

"In een context waarbinnen onzekerheid heerst over de handel, zijn signalen veel waard", zegt Rebeca Grynspan, secretaris-generaal van het VN-orgaan voor handel en ontwikkeling (UNCTAD).

"Als er geen duidelijkheid is, weet niemand wat er gaat gebeuren, en krijgt speculatie de bovenhand", aldus Grynspan. "Omdat het akkoord binnen een maand afloopt en gezien de onzekerheid over een verlenging ervan, stijgen de prijzen van sommige grondstoffen zoals tarwe en maïs opnieuw."

Zonder een akkoord is er volgens UNCTAD...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Granen

Handelsconflicten verstoren de zuivelmarkten

Economie Raf Beyers, adviseur bedrijfsontwikkeling en risk management bij United Experts, overliep met ons op 10 maart zowel de financiële situatie in de wereld als de evoluties op de internationale zuivel- en voedermarkten. De beslissingen van Trump blijven hier impact op hebben.
Meer artikelen bekijken